Tartu Maakohus kinnitas ajutistesse makseraskustesse sattunud Saaremaa Lihatööstuse saneerimiskava, mis on loodud kõikide osapoolte tihedas koostöös ning mille alusel algab nüüd suure piirkondliku mõjuga ettevõtte majanduslik tervendamine.
Saaremaa Lihatööstuse omanik Vjatšeslav Leedo loodab praegusest kriisist väljuda võitjana.
  • Saaremaa Lihatööstuse omanik Vjatšeslav Leedo loodab praegusest kriisist väljuda võitjana.
  • Foto: Raul Mee
Saaremaa Lihatööstuse omaniku Vjatšeslav Leedo sõnul ettevõtte ajutiste makseraskuste peamine põhjus on mitmeid aastaid Eesti toiduainetööstust räsinud ahelkriiside rägastik, milles kõige suuremaks kaotajaks on senini olnud just lihatööstus. 2022. aasta lõppes lihatööstuse sektorile 22 miljonise kahjumiga, aga ka 2023. aasta esimene kvartal tõi kogu sektorile juba üle 8 miljoni kahjumit.

Seotud lood

Uudised
  • 20.03.23, 14:24
Saaremaa Lihatööstus soovib saneerimist
Läinud nädalal andis Saaremaa Lihatööstus sisse saneerimisavalduse. Ettevõtte omanik Vjatšeslav Leedo tunnistas ERRle, et mitmed kriisid on pannud ettevõtte keerulisse seisu.
Uudised
  • 13.02.23, 11:34
Listeeriabakterist puretud Saaremaa Lihatööstus võitleb ellu jäämise nimel
Kärped, koondamine, võimalik müük
Listeeriabakteri küüsi sattunud Saaremaa Lihatööstus vaevleb võlgades ja on käivitanud ulatusliku kärpekava. Käivad jutud, et Vjatšeslav Leedo otsib tööstusele uut omanikku.
Uudised
  • 23.05.22, 11:14
Saaremaa Lihatööstuse kahjum kasvas ja käive vähenes: uuel aastal oodatakse suuremat kasvu
Värskest majandusaasta aruandest selgub, et Saaremaa Lihatööstuse müügikäive mullu langes ja kahjum suurenes, kuid ettevõte jätkab investeerimist ja prognoosib 2023. aastaks suuremat kasvu.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.06.26, 13:15
Tõstelahendused peavad aitama vältida ettevõtete kõige kallimat kulu – seisakuid
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele