Kundas asuv haavapuitmassitehas Estonian Cell teatas üheksa töötaja koondamisest. Eelnenud kuue kuu jooksul on tehasel olnud kolm pikemat seisakut ja ülejäänud ajal on tehase tootmisliin töötanud 60–70% võimsusega.

- Kundas tegutsev Estonian Celli haavapuitmassitehas.
- Foto: Andras Kralla
Tehase probleemid said alguse 2022. aasta augustis lahvatanud energiakriisist, mil teiste riikide tootjatega ebavõrdses konkurentsis kaotati mitu tehasest klienti Euroopas, seda ka 2023. aastaks. „Järgnenud majanduslanguse olukorras on ka puitmassiturg pingestunud ja kaotatud müügimahtude asendamine ei toimu sõrmenipsust ülimalt konkurentsitihedal turul,“ selgitas juhatuse liige Siiri Lahe tehase väljakutseid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haavapuitmassi tootja Estonian Cell kasvatas 2022. aastal müügitulu 40 miljoni euro võrra, kuid 2023. aasta prognoos on juba mustades värvides. Ettevõtte juhatuse liikme Siiri Lahe sõnul töötab Estonian Cell praegu kahjumis.
Kundas asuv haavapuitmassitehas Estonian Cell seiskas tänasest kuni mai alguseni tehase töö, et hoida ära laovarude kasvu keerulises konkurentsiolukorras eksporditurgudel.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.