Soojatootja N.R Energy sõlmis lepingu arendus- ja ehitusettevõttega YIT Eesti, et rajada kolm nüüdisaegset katlamaja Kloogale, Orgitale ja Märjale. Kõik kolm katlamaja valmivad käesoleva aasta lõpuks.
Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel kerkivad katlamajad rakendavad Austrias välja töötatud nüüdisaegset soojatootmise tehnoloogiat ning kasutavad kõrge tarnekindluse tagamiseks toormena taastuvressurssi ehk Eesti hakkpuitu. Kõik kolm katlamaja saavad valmides „Tõhusa kaugkütte“ märgise, millega tähistatakse keskkonnasõbralikke, mõistlikke ja mugavaid soojusvarustuse lahendusi.
Juba mõne päeva pärast, 1. jaanuaril, jõustub Euroopa Liidus nõue, et katlamajades kasutatav biomass peab olema varutud säästlikult ja seda peab olema võimalik ka tõendada. Täpsed juhised tõendamiseks on aga siiani puudu.
Eesti üks suuremaid bituumeni importijaid osaühing N.R. Energy uurib võimalusi rajada Lääne-Virumaale Aserisse bituumeni tootmise tehas. Plaani kohaselt tekib 35 miljonit eurot maksma mineva tehase loomisega Viru-Nigula valda kuni 150 uut töökohta.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.