• 10.04.23, 08:31

Euroopa Parlament astus sammu elektrivõrgu rohelisemaks muutmise suunas

Euroopa Parlament kiitis heaks ettepaneku piirata elegaasi (SF6-gaasi) kasutamist Euroopa elektrivõrgus.
Kõrgepinge elektriliinide juures on elegaas asendamatu.
  • Kõrgepinge elektriliinide juures on elegaas asendamatu.
  • Foto: Andras Kralla
Ettepaneku kohaselt antakse liikmesriikidele üleminekuks kolm aastat ning alates 2026. aastast tohib kuni 24 kV (kaasa arvatud) võrkude ehitamisel kasutada ainult elegaasi vabasid lülitus- ja kaitseseadmeid. Elegaas on sünteetiline gaas, mis on 25 200 korda ohtlikum kasvuhoonegaas kui CO2 ning püsib atmosfääris 3200 aastat pärast selle eraldumist.

Seotud lood

Uudised
  • 07.03.23, 08:33
Millised võiksid olla suunad Eesti energeetikaprobleemide lahendamisele?
Energeetikaga seotud probleeme on viimastel aastatel palju lisandunud, sest rohepööre ja majanduskriis raputavad ühiskonna ja majanduse alustaladeni läbi, kirjutab volitatud elektriinsener ja Energiatehnika juht Jüri Joller.
Uudised
  • 12.04.22, 10:59
New Yorgi börsil noteeritud Eaton ehitab Soome suure tootmislinnaku
Maailma üks suurimaid UPSide ehk katkematute toiteallikate tootja Eaton ehitab Soome Vantaasse tootmislinnaku, millest saab Eatoni Critical Power Solutionsi peakorter ja andmekeskuste tippkeskus. Järgmise aasta lõpus valmivasse linnakusse tulevad teadus- ja arendustegevus, tootmine, ladu, müügi- ja teenindusüksus. Kokku luuakse juurde kuni 100 töökohta.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele