Oma Eesti kahjumlikest äridest loobumisel tuli Soome lihatootjal leppida kibeda kahjumiga, seda enam, et osa rahast tuleb neil veel tükk aega oodata ka siis, kui konkurentsiamet peaks üldse müügiks loa andma.
- HKScan loodab Balti äride müügi järel kasumile pöörata Foto: Liis Treimann
Mullu detsembris teatasid Eesti lihatootja Maag ja Soome HKScan, et on kokku leppinud HKScani Balti äride – Rakvere ja Tabasalu ning Läti Jelgava tootmiste – müügis 90 miljoni euro eest.
Kuivõrd kokkulepitud ostuhind on ilmselgelt kõige õigem raamatupidamislik väärtus, mis ühel ettevõttel olla saab, siis tuli seni bilansis palju kõrgemalt hinnatud äride pealt ka kahjum sisse võtta – 30,6 miljonit eurot, teatas HKScan Helsingi börsile. Edaspidi peaks Balti äridest loobumine ettevõtte juhi Juha Ruohola sõnul jällegi kasumlikkust parandama.
Kui ostuhinnaks lepiti tehingus kokku 90 miljonit eurot, siis 20 miljonit tuleb sellest hiljem kahe osapoole vahel kokkulepitud kasumlikkuse avaldumisel. Kui tehingul lubatakse teoks saada, siis saab HKScan kohe kätte 55 miljonit eurot ning ülejäänud 15 miljonit makstakse kolme aasta jooksul, selgub nende majandusaasta aruandest.
See ei olnud esimene kord, kui soomlastel on tulnud Rakvere lihatööstuse ja Talleggi kanatööstuse omaväärtust alla hinnata – möödunud aasta esimeses pooles kanti miinusse 15,6 miljonit eurot. Allahindamiste ja raskel aastal saadud kahjumit kokku keris Balti äridel eelmisel aastal 61 miljonit eurot, mis moodustas ka enamiku kontserni kahjumist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile HKScani Baltikumi äride ostmisest teatanud Maag grupp sillutab tehinguga teed Läti, Leedu ja Poola turule, et kasvada regioonis tõeliseks suurtegijaks.
Täiendatud!
Maag Grupp AS sõlmis lepingu Rakvere ja Talleggi lihatööstuste omanikfirma AS-i HKScan Estonia, samuti AS-i HKScan Latvia ja UAB HKScan Lietuva ostmiseks.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.