Kuigi Rootsi puidutööstustel on samad mured nagu meilgi, on tootmismahud ja toodete müügihinnad kõrged. Üheks seletuseks on rekordiline eksport Ameerikasse – USA on kiirelt kasvanud suuruselt Rootsi teiseks saematerjalituruks.

- Rootsi saemeterjali eksport USAsse on kasvanud rekordiliseks.
- Foto: Toomas Kelt
Rootsi puidutööstuste liidu Skogsindustrierna turuülevaates tuuakse esile, et puidutööstustel on muresid palju – suurenenud tootmiskulud, kõrged intressimäärad ja maailmamajanduse langus. Samas on puittoodete, paberi ja tselluloosi tootmismahud kõrged ja hinnad head. Koduturu langust on kompenseerinud välisturgude, eriti USA kiire kasv.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailma suurimad saematerjalitootjad tegutsevad peamiselt Põhja-Ameerikas, kuid edetabelisse on jõudnud ka Kesk-Euroopa ja Skandinaavia tööstusi. Läinud aasta suurima tootmismahuga tõusis tippu Kanada ettevõte West Fraser Timber.
Euroopa okaspuu saematerjali eksport USAsse kasvas kolmandas kvartalis 20%. Kõige suurema kasvuhüppe tegi Läti.
Põhjamaade metsatööstusel pole kunagi olnud nii palju raha kui praegu, öeldakse Danske Banki metsasektori uudiskirjas.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.