Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted oktoobrikuus püsivhindades 5,8% vähem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang vähenes kõigis kolmes sektoris – energeetikas 4,4%, töötlevas tööstuses 6,1% ning mäetööstuses 0,4%.

- Ainsana näitas okroobris suurematest elualadest kasvu elektroonikatööstus.
- Foto: Pixabay
„Oktoobris kahanes tööstustoodangu maht1 pea kõikidel töötleva tööstuse tegevusaladel, kuid võrreldes septembriga ei olnud olulisematel tegevusaladel langus nii sügav,“ lausus statistikaameti analüütik Helle Bunder. Kasvu näitas suurema osatähtsusega tegevusaladest ainult elektroonikatööstus (11,5%), täpselt samale tasemele jäi keemiatoodete tootmine. Suurema osatähtsusega tegevusaladest langes puidutöötlemine (15,4%), vähene langus oli täheldatav ka metalltoodete (1,3%), elektriseadmete (0,5%) ja toiduainete (0,8%) tootmises.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Energiakriis viib paljud riigid majanduslangusse, mis omakorda toob endaga kaasa välisnõudluse nõrgenemise. Eesti töötlevale tööstusele tähendab see väiksemaid ekspordivõimalusi, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina oma majanduskommentaaris.
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted septembris püsivhindades 7,5% vähem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang suurenes kolmest sektorist ainult ühes – energeetikas 3,5%, kuid langes töötlevas tööstuses 7,6% ning mäetööstuses 27,1%.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.