Stora Enso investeerib Soome metsatööstusesse miljardi
Soome metsatööstus saab veel ühe miljardiinvesteeringu. Metsanduskontsern Stora Ensao otsustas investeerida ligi miljard eurot Oulu tehase paberimasina ümberehitamiseks kartongi tootmiseks. Tootmine ümberehitatud liinil peaks algama 2025. aasta alguses.
Soome metsanduskontsern Stora Enso ja Rootsi akutootja Northvolt ühendavad jõud, et luua puidupõhine jätkusuutlik aku. Toorainena tahetakse kasutada Põhjamaade metsadest pärit puidust toodetud ligniinipõhist kõva süsinikku.
Soome metsanduskontsern Stora Enso teatas, et on algatanud müügiprotsessi nelja paberitehase müügiks. Müügikavatsusi põhjendatakse sellega, et paber pole ettevõtte jaoks enam strateegiline kasvuvaldkond.
Tootmisettevõtte pakendamisprotsessi eduka automatiseerimise aluseks on kogu tootmisvoo põhjalik analüüs, et uus süsteem sobituks olemasolevasse keskkonda, aitaks vähendada tööjõuvajadust ning oleks valmis ka ettevõtte tulevasteks arenguteks. Lihtsalt roboti lisamine enamasti oodatud tulemust ei too, nendib tootmise ja tööstuse automatiseerimislahenduste arendaja Smitech OÜ tegevjuht Sander Mitendorf.