USA Maine'i ülikooli teadlased prindivad hiiglasliku 3D-printeriga ühepereelamut, millest loodetakse lahendust elamukriisile. Odava ja moodsa maja printimisel kasutatakse esimest korda puitmaterjali, seni on kasutatud peamiselt betooni.

- USA Maine ülikoolis on maailma suurim 3D printer, millega nüüd prinditakse puitmaja.
- Foto: umaine.edu
Maine ülikooli komposiitmaterjalide keskus arendab ehituse automatiseerimiseks tehisintellekti ja robottehnoloogiat. Maja printimine peaks nende hinnangul olema kiirem ja odavam kui traditsiooniline ehitus, samuti on see keskkonda säästvam, kuna kasutatakse puidujääke nagu lauaservad, saepuru ja ehitusjäägid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas kohtusid eile Ukraina Ülemraada liikmete ja Žõtomõri delegatsiooniga, et arutada oblasti ülesehitamist ning seda, kuidas Eesti saaks sellesse panustada, teatas majandusministeerium.
EASi rakendusuuringute programmi (RUP) teises voorus said toetust 30 projekti kogusummas 19,4 miljoni eurot.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.