• 06.07.22, 08:32

Purtses saab nurgakivi üle aastate Eestisse rajatav suurem tuulepark

Enefit Green rajab Ida-Virumaale Lüganuse valda tuulest ja päikesest elektrit tootva hübriidpargi, mis käivitub juba järgmisel aastal. Selline hübriidlahendus suures mahus elektri tootmiseks on Eestis esmakordne.
Purtses saab nurgakivi üle aastate Eestisse rajatav suurem tuulepark
  • Foto: Enefit Green
Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul tähistab Purtse pargi nurgakivi uue ajastu algust Eesti taastuvenergias. „Enefit Green suurendab lähiaastatel oma taastuvenergia tootmist neli korda ja oleme ette valmistamas ka järgmist investeerimisotsust Eestisse Sopi tuulepargi ehitamiseks. Uute tuuleparkide toel hakkab lähiaastatel eestimaalasteni jõudma oluliselt rohkem keskkonnahoidlikku ja taskukohase hinnaga elektrit ning paraneb riigi energiajulgeolek,“ ütles Kärmas.

Seotud lood

Uudised
  • 10.06.22, 10:00
Enefit Green tootis mais rohkem taastuvelektrit kui mullu
Enefit Geen tootis tänavu mais 10% rohkem elektrit kui eelmise aasta samal perioodil. Tootmistulemust mõjutas enim suurem tuule- ja päikeseenergia toodang.
Uudised
  • 31.05.22, 10:10
Enefit Green rajab Eesti esimese tuule ja päikese hübriidpargi
Enefit Green rajab Lüganuse valda Purtse lähistele koos tuulepargiga oma suurima päikesepargi. Tegemist Eesti esimese suuremahulise tuule ja päikese hübriidlahendusega, mis kasutab sama liitumispunkti.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele