• 06.04.22, 07:00

Saksamaa hiiglaslik kaitse-eelarve avab võimalusi Eesti kaitsetööstusele

Venemaa sõjategevuse tõttu Ukrainas on Saksamaa valitsus otsustanud eraldada militaarinvesteeringuteks 100 miljardit eurot lisaraha ning suurendada aasta aastalt kaitse-eelarvet seniselt 1,4 protsendilt kahe protsendini sisemajanduse kogutoodangust. Saksamaa kaitsekulutuste kerkimine 70 miljardi euroni aastas pakub võimalusi ka Eesti kaitsetööstuse ettevõtetele, kirjutab EASi Saksamaa ekspordinõunik Leana Kammertöns.
Saksamaa hiiglaslik kaitse-eelarve avab võimalusi Eesti kaitsetööstusele
  • Saksamaa hiiglaslik kaitse-eelarve avab võimalusi Eesti kaitsetööstusele Foto: EAS
Bundeswehri ja relvastusprojektide toetamine sellises mahus tähistab märgilist kannapööret Saksa poliitikas. Saksa kaitsevägi jäi peale külma sõja lõppu 1990ndatel aastatel mõnevõrra nukrasse seisu – põhifookuseks jäid rahvusvahelised rahuturbemissioonid konfliktipiirkondades ning tulemuseks oli kehvem varustatus ja oluliselt vähenenud isikkoosseisu suurus. Sõda Ukrainas on Saksa poliitikutele selgeks teinud nende kaitseväe nõrkused ja avanud silmad muutunud julgeolekuolukorra suhtes. Uueks prioriteediks on kuulutatud riigikaitse ja seismine liitlaste eest. Sellega kaasnevat sõjaväe ümberstruktureerimist võetakse riigis väga tõsiselt.

Seotud lood

Uudised
  • 05.03.21, 12:27
Siseministeerium ja kaitsetööstus tugevdavad koostööd
Siseministeerium ja Eesti Kaitsetööstuse Liit uuendasid koostöölepet, et senisest tõhusamalt kasutada Eesti siseturvalisuse ja sisejulgeoleku tagamisel Eesti ettevõtete pakutavaid tooteid ja teenuseid.
Uudised
  • 24.11.21, 14:15
Valitsus ootab kaitsetööstuselt kolmekordset kasvu
Valitsuse prognooside järgi võiks praeguseks enam kui 200 miljoni euro suuruse käibega majandusharuks arenenud kaitsetööstus kasvada kümnendi lõpuks kolm korda ehk 600 miljoni euroni.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele