Valitsuse korraldusega saavad kodumaalt sõja eest Eestisse põgenenud Ukraina kodanikud ja nende pereliikmed alates kolmapäevast taotleda ajutist kaitset, mis teeb tööandjatele lihtsamaks ka nende palkamise.

- Ajutise kaitse saamisel saab Ukraina põgenikke lihtsamini palgata.
- Foto: Andras Kralla
Siseminister Kristian Jaani tõdes, et Euroopa Liit on Kremli tekitatud Ukraina kriisis sõjapõgenike abistamisel tegutsenud kiiresti ja ühtselt. „Selle tulemusena rakendame esmakordselt ajutise kaitse direktiivi. Sellega saame ukrainlastele pakkuda turvatunnet ja sotsiaalseid garantiisid, võimaldades ligipääsu haridusele, tööturule ja sotsiaalkaitsele.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt rõhutab ettevõtjatele, et Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektori otsusega tohivad Ukraina kodanikud, kelle Eestis viibimise alus on peatselt lõppemas, Eestis ajutiselt edasi viibida. Ukrainast saabuvad sõjapõgenikud saavad kohe siin töötamist alustada, kui tööandja on nende lühiajalise töötamise registreerinud PPA-s.
Valitsuses käib arutelu, kuidas lihtsustada Ukrainast Eestisse põgenenud inimeste tööle registreerimist, otsus võiks sündida neljapäeval.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.