Dava Foods Estonia ASi juhatuse liige Vladimir Sapožin nendib, et munatööstuses ja linnuliha tootmises on söödakomponendi osatähtsus toote omahinnast põllumajanduses üks kõrgemaid. EGGO kaubamärgi tähe all tegutseva tööstuse juht toob näiteks, et praeguse elektri- ja gaasihinna mõju on söödakuludega võrreldes nende tegevuse puhul marginaalne.

- Vladimir Sapožnin.
- Foto: Sigrid Sõrmus
Eesti omavarustatus munade osas oli eelmisel aastal 51%, mis sisuliselt tähendab, et iga teine meil müüdav muna on importmuna, kuigi Eesti tootjatel oleks võimekus katta kodumaisest turust ära veel 10 või isegi 15% enam. Uurisime, milles on asi, kuidas Eesti munatööstustel praegu läheb ning mil viisil oleks lootust antud olukorrast võimalikult valutult välja tulla.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänasega on lõpetanud soomlastelt mullu aprillis Talleggi munatootmise ostnud Taani suurkontsern DAVA Foods vana nime all munade tootmise ning plaanib investeerida paari aastaga Eestis munatootmisse viis miljonit eurot.
Selle aasta algusest Eesti suurimat munatootmist juhtiv Vladimir Sapožnin nimetab end nüüd naljaga pooleks farmeriks ja ütleb, et suurim erinevus tema varasemate kogemustega toiduainetööstuses on asjaolu, et nüüd tuleb tegeleda terve tootmis-tsükliga alates tibude kasvatamisest, sööda hankimisest ning sõnniku realiseerimisest kuni munade müügini välja.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.