• 30.11.21, 10:00

Kiireima kasvuga päikseenergia tootjad tulevad Viljandist

Ettevõtjad Mark ja Kaisa Orav on ettevõtete jõud ühendanud ja moodustanud Viljandimaale Eesti ühe suurima tootmisvõimsusega päikeseenergia ettevõtete grupi. Viljandi Naftabaasi ja Elelevi strateegiliste plaanide elluviimiseks refinantseeriti olemasolevad kohustused ning omanikud investeerisid Swedbanki toel taastuvenergia tootmisse 36 miljonit eurot, teatab pank.
Viljandi ettevõtjad Mark ja Kaisa Orav.
  • Viljandi ettevõtjad Mark ja Kaisa Orav.
  • Foto: Andres Haabu
Rohkem kui kahekümnes asukohas paikneva päikeseelektrijaama planeeritud paneelivõimsus on kokku ligi 70 megavatti. Päikeseparkide oodatav aastane toodang on 55 miljonit kilovatt-tundi aastas, mis katab arvestuslikult kuni 20 000 majapidamise aastase elektrienergia tarbimise. Viimased paneelid, kokku 200 000 päiksepaneelist, paigaldatakse parkidesse järgmise aasta aprilliks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.25, 08:00
Eesti suurim iguse robot leidis kodu Metaprindis
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele