Elke Grupi tegevjuht: autoturu tarneraskuste taga on tarbeelektroonika nõudluse kasv
Autotootjaid on tabanud kiibinappus, mis takistab tehaste tööd ning tekitab tarnehäireid üle maailma. Elke Grupi tegevjuht selgitab, mis on kiibinappuse põhjuseks ning prognoosib olukorra paranemist järgmisel aastal.
Elke Grupi tegevjuhi Taavi Lepiku sõnul on kiibinappuse taga eelmise aasta märtsis alguse saanud COVID-19 pandeemia, mis käivitas mikrokiipide tootmises ahelreaktsiooni, mõjutades nii autotootjaid kui ka tarbeelektroonikat.
Eesti tööstus seisab silmitsi väljakutsega, mille mõju ulatub pea igasse sektorisse – oma valdkonna tõelisi spetsialiste ning oskustöölisi lihtsalt ei jätku. Hansavest ühendab juba aastaid tööjõupuuduses vaevlevad Eesti ettevõtteid ja kolmandatest riikidest pärit spetsialiste ning on värbamises sammu kaugemale astunud – appi on tulnud tehisintellekt, millel on igapäevatöös kanda suur ja oluline roll.