Rootsi metallitööstuskontsern Hanza Holding AB plaanib seoses koroonaviiruse levikuga ümberkorraldusi, mis puudutavad ka Eesti töötajaid.
- Hanza Mechanics Balti klastri juht Emöke Sogenbits Foto: Raul Mee, fotograaf
Ettevõtte sõnul on nõudlus mõnes kliendisegmendis koroonaviiruse tõttu vähenenud ja seetõttu on otsustatud käivitada tegevusplaan, mis puudutab grupi 1800 töötajast kokku 90 inimest.
Hanza Eesti klastrisse kuulub kokku neli tehast ja ka siinsetes tehastes on viiruse levik teatud kliendigruppide nõudlust negatiivselt mõjutanud. Ettevõtte hinnangul jääb nõudlus madalaks ka edaspidi.
Sellega seoses on Hanza käivitanud tegevusplaani, mis näeb ette tootmise sujuvamaks muutmist. Seetõttu on plaanis lehtmetalli töötlus, raskemehaanika projektid ja mehaaniline töötlemine kindlatesse tehastesse üle viia. Sellega seoses ähvardab 60 töötajat koondamine.
"See on äärmiselt kahetusväärne areng, mida meil pole õnnestunud mõjutada," ütles Hanza tegevjuht Erik Stenfors pressiteates. "Mõne kliendisegmendi tellimuste maht on prognoositust väiksem ja edasised arengud ebakindlad, seetõttu peame tegutsema. Meil on tugev rahaline seis ja tugev kohalik juhtkond, kes viib vajalikud meetmed parimal võimalikul moel ellu."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.