14. juuni 2018

Ettevõtjate hinnangul tuleks makse langetada

Autor: Pixabay
Kõige suurem probleem ettevõtluskeskkonnas on maksud ja neid tuleks vähendada, selgub kaubandus- ja tööstuskoja korraldatud küsitlusest.

Ligi kolmandiku küsitlusele vastanud ettevõtjate mured on seotud maksukeskkonnaga. Leiti, et seoses tööjõupuuduse ning kiire palgakasvuga on tööjõumaksud liiga kõrged. Probleemseks osutusid ka erinevad erisoodustusmaksud, mille tõttu on väga kulukas töötajaid motiveerida.Ettevõtjate hinnangul peaks riik tagama maksukeskkonnas suurema stabiilsuse ja ettenähtavuse, vähendama samas tööjõumakse ning kütuseaktsiise ning suunama aktsiisist laekuva raha teehoiu rahastamisse. Tehti ka ettepanek kehtestada soodusaktsiisimäär gaasi suurtarbijatele.Veel toodi probleemidena välja tööjõu vähesus, riigihangete hinnapõhisus, keskkonnamõjude hindamiste liigpikk protsess, pakendiaktsiisiga seonduv ja rahulolematus ehitusseadustikuga.

Küsitlusele vastajad leidsid, et äriõigus on üks vähestest valdkondadest, kus probleeme on vähem ning pigem toetab ettevõtlust. Peamise murekohana märgiti ettevõtte likvideerimist, mis on aeganõudev ning keeruline.Muude probleemidena toodi välja, et tervishoiusüsteem vajab ümberkorraldamist ning Eestis tuleks korrastada elektri- ja teedetartistut. Viimase eesmärk on, et maksudega ei peetaks üleval taristu osa, mida ei kasutata. Tehti ettepanek vähendada elektrienergia võrgutasusid tööstusettevõtete jaoks. Lisaks leidsid ettevõtjad, et Eesti avaliku sektori ametnike arv on liiga kõrge ning seda tuleb oluliselt vähendada.

Autor: Äripäev.ee

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077