Metsä Woodi Pärnu tehase juht: digitaliseerimiseta ei püsi konkurentsis

Metsä Woodi Pärnu tehase juht Kaarel Tali.
Metsä Woodi Pärnu tehase juht Kaarel Tali.

Digitaliseerimiseta ei püsi ettevõte pikemas perspektiivis konkurentsis. Metsä Woodi Pärnu tehas on selles osas eesrindlik ja praktiliselt kogu informatsioon materjalivoogudest liigub digitaalselt, ütleb Metsä Woodi Pärnu tehase juht Kaarel Tali.

Metsä Wood teatas hiljuti, et Pärnus asuvas vineeritehases tehakse töö alustamiseks ettevalmistusi. Esimeste töötajate koolitamisega alustati 12. veebruaril ja paigas on tehase sisseseade ja esimesed tootmisliinid on peaaegu paigas.

Metsä Wood Eesti Pärnu tehase juht Kaarel Tali ütles tööstusuudised.ee-le, et uues tehases pööratakse palju tähelepanu ka digitaliseerimisele. "Kaasaegses tootmises liigub nii suur infohulk, et digitaliseerimata ei ole selle haldamine mõeldav. Ilma digitaliseerimiseta ei püsi ettevõte pikemas perspektiivis konkurentsis. Ka Metsä Woodi Pärnu vineeritehas on selles osas eesrindlik, praktiliselt kogu informatsioon materjalivoogudest liigub digitaalselt," ütles Tali.

"Automatiseerituse osas on olemas Pärnu tehasest kõrgemal tasemel tehaseid. Siin on küsimus toodete sortimendist ja tootmise paindlikkusest. Olema Pärnus valmis tegema väga erinevaid tooteid ja maksame lõivu automatiseerituse osas," lisas ta.

Talil jagub digitaliseerimise osas häid sõnu ka riigile. "Suhtlus riigiasutustega toimub suures osas digitaalselt ja ka e-allkirja süsteemi osas oleme pika sammu võrra ees nii mõnestki teisest riigist. Riik on seega omalt poolt päris palju teinud," kiitis ta.

Metsä Woodi Pärnu vineeritehases valmistatakse Kesk-Soomes Äänekoskis toodetud spoonist kasevineeri. Uues vineeritehases asutakse tootmist katsetama veebruari keskel. Tootmist plaanitakse Pärnu tehases alustada 2018. aasta teises pooles. Tehases saab tööd ligikaudu 200 inimest, kelle hulgas ka 10 administratiivtöötajat.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara