Autor: Tööstusuudised.ee • 15. veebruar 2018

Metsä Woodi Pärnu tehases alustasid tööd esimesed tootmistöötajad

Metsä Woodi Pärnu tehase töötajad.
Autor: Metsä Wood
Metsä Woodi kasevineeritehases tehakse töö alustamiseks ettevalmistusi - tehase sisseseade ja esimesed tootmisliinid on peaaegu paigas. Esimeste töötajate koolitamisega alustati 12. veebruaril.

Metsä Pärnu tehases saab tööd ligikaudu 200 inimest, kelle hulgas ka 10 administratiivtöötajat.

„Jaanuari algusest töötab meil juba kaks tõstukijuhti. Objektil töötavad samaaegselt nii töövõtjad kui ka seadmete tarnijad. Saabuvaid veokeid laadivad tühjaks meie tõstukijuhid ja päevas võib tulla lausa kümme veokit,“ ütles värbamisega tegelev Pärnu tehase personalijuht Merite Liidemaa-Pärn pressiteates.

„Tehase administratiivkoosseis on juba üsna hästi paigas. Lisaks tehasejuhile ja personalijuhile on Pärnus asuvas ettevõttes arendusjuht, tootmisjuht, tootmise planeerija, kaks töödejuhatajat ning kontrolleri assistent. Ametisse on määratud ka kvaliteediinsener, kes alustab tööd samal ajal kui esimesed tootmistöötajad.“

Töölisi õpetatakse ohutult töötama põhjaliku esmase juhendamise teel. „Teeme töötajatele üksikasjaliku esmajuhendamise, kui uus tehas tööd alustab,“ rõhutab Liidemaa-Pärn. „Töötajad saavad teoreetilise ja praktilise väljaõppe nii vineeritootmise kui ka tööohutuse alal. Väljaõpet viib läbi arendusjuht Enn Kull, kes on vineeritöölisi juba aastaid koolitanud.“

Abis ka Soome tehase töötajad  

Pärnusse tulevad appi tootmisele hoogu sisse andma ka Metsä Woodi Soome vineeritehaste töötajad. Nii antakse üle teadmised ja tehas saab ohutult tööga algust teha. Veebruari ja märtsi jooksul tuleb kolmel korral ühtekokku 11 tootmisoperaatorit. Masinate esimesed testkäivitused tehakse veebruaris.

Liidemaa-Pärn ütleb, et Metsä tehase värbamine on tema jaoks hea kogemus. "Töölised saavad töötada täiesti uues tehases ning kasutada tipptehnoloogilisi masinaid ja seadmeid. Metsä Woodi töökultuur põhineb ohutusel. Hea on kandidaadile öelda, et tegu on tööandjaga, kes tõesti oma töötajatest hoolib ja oma lubadusi peab. Saan seda öelda ka oma kogemuste põhjal,“ märkis ta.

Metsä Woodi Pärnu vineeritehases valmistatakse Kesk-Soomes Äänekoskis toodetud spoonist kasevineeri. Uues vineeritehases asutakse tootmist katsetama veebruari keskel. Tootmist plaanitakse Pärnu tehases alustada 2018. aasta teises pooles.

 

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077