Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas ettevõtjate võrkudega liitumise programmi määruse, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.

- Urve Palo. Foto: Raul Mee
„Pean oluliseks soodsate tingimuste loomist ettevõtlustegevuse edendamiseks üle-eestiliselt, kuid peaasjalikult väiksema konkurentsivõimega piirkondades,“ selgitas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo pressiteates.
„Programmi tulemusel kasvab ettevõtlustegevus ja seeläbi luuakse uusi töökohti üle Eesti,“ lisas minister.
Toetuse minimaalne omafinantseering on 40% ning toetuse summa on 5000–100 000 eurot. Üks ettevõtja saab toetust taotleda ka kombineerituna erinevate võrkudega liitumiseks, tingimusel, et toetuse kogusumma ei ületa 100 000 eurot ega 60% projektide kogumaksumusest. Toetust saab taotleda nii alustav kui tegutsev ettevõtja.
Toetusmeedet rakendab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Programmi eelarve selleks aastaks on miljon eurot.
Loodavas võrkudega liitumise programmis saab toetust taotleda üle-Eestiliselt, välja arvatud Tallinna linn koos ümbritsevate valdadega ning Tartu linn.
2016. aastal viidi läbi pilootprogramm elektrivõrkudega liitumise toetamiseks neljas Eesti maakonnas: Ida-Virumaal ning Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Pilootprogrammi raames laekus seitse toetustaotlust, millest rahuldati viis, kogusummas 112 000 eurot. Toetust said: OÜ ALCANTRA (Põlvamaa), OÜ Pargi puukoda (Võrumaa), Arke Lihatööstus AS (Põlvamaa), Estopuit OÜ (Põlvamaa) ja OÜ Well Tehnoloogia (Ida-Virumaa). Toetuse summad jäid 5000–50 000 eurot vahele, omafinantseering pidi projektist moodustama vähemalt 50%.
Seotud lood
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas 26. juunil ettevõtjate võrkudega liitumise programmi taotluste vastuvõtmist, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.
Kandideerimise tähtaeg 13.03.2025.