Ettevõtted on tänavu esimese kaheksa kuuga võtnud liisingusse üle 215 miljoni euro eest seadmeid, et olla efektiivsed ja püsida konkurentsis.
- Fleibeli liisingusse võetud painutuspink. Foto: Raul Mee
„Me saame teha neid tooteid, mida me varem Eestis teha ei saanud,“ ütles metallitööstusettevõtte Fleibel juht Toomas Simon, miks võtsid nad kevadel liisingusse Eestis ainulaadse lehtmetalli painutuspingi. Poole miljoni ja miljoni euro vahele jäänud investeeringut ei olnud Simoni sõnul vaja töökäte puuduse pärast, vaid konkurentsis püsimiseks. Eesti suurima taolise seadme ostmine on tema sõnul sellele väga hästi kaasa aidanud.
Liisingusse sai painutuspink võetud seetõttu, et ettevõte kolis tänavu ja sellise kulutuse juures ei jaksanud Fleibel omavahenditega pinki välja osta. Välja vahetati ka mõned teised seadmed.
Innovatsioon on hädavajalik
Šokolaaditootja Kalev on viimased kolm aastat ostnud uusi liine ja roboteid. Uuema aja tehnoloogiatega kaasas käimine on ettevõtte juhi Kaido Kaare sõnul hädavajalik, et olla uuenduslik. „Puhas tipptehnoloogia, mis on ühtpidi innovatsioon, teistpidi ka tööjõu efektiivsus,“ ütles ettevõtte juht Kaido Kaare.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.