Autotööstuses on praegu omapärane aeg - USA autoturg on tõenäoliselt saavutanud tipu, Euroopa üritab longates kriisieelsesse aega jõuda ning Hiina kasvu suhtes on teatud küsitavused. Viskame pilgu peale, mis seisus on USA ja Saksamaa turud ja sealsed suured autotootjad.

- Ford hoiatab stagneeruva või isegi langeva müügi eest koduturul USAs.
- Foto: EPA
USA
Ameerika Ühendriikide autoturg on mühinal kasvanud viimased kuus aastat ja tõusnud tagasi kriisieelse ajastu müüginumbriteni. Juulis müüdi 1,52 miljonit autot (kasv 0,7% võrreldes 2015. aastaga), mis teeb aastaseks müügitempoks 17,9 miljonit autot. Autotööstus ja analüütikud vaatavad just seda viimast numbrit.
Ometi otsustas Ford juuli viimasel nädalal hoiatada investoreid ja analüütikuid, et USA autoturg on jõudnud selle tsükli tippu ning selle aasta teises pooles peaks müük kahanema. 2017. aasta tuleb Fordi hinnangul tõenäoliselt nõrgem kui tänavu. Uudise peale kukkus Fordi aktsia 8%, mis oli autotootja viimase viie aasta halvim päev börsil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Äripäev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.