Eesti Energia tütarettevõte Lätis, SIA Enefit sõlmis oma tegevusaja suurima koostöökokkuleppe Riia Soojuse Imanta koostootmisjaamaga.
- Eesti Energia otsib kasvuvõimalusi. Foto: Erik Prozes
Lepingu kohaselt ostab SIA Enefit aasta jooksul Riia Soojuselt 50 gigavatt-tunni jagu elektrit ning müüb seda NordPooli elektribörsile ja oma klientidele.
Riia linna Imanta piirkonnas tegutsev 47,7 megavatise võimsusega koostootmisjaam on riigis suuruselt kolmas tootmisüksus ning hakkas SIA Enefit-ile elektrit müüma alates 1. augustist 2016.
Maagaasil töötav Imanta koostootmisjaam toodab nii elektrit kui ka sooja ning on suurim Läti elektritootja, mis ei kuulu riiklikule energiafirmale.
Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan tõi välja, et SIA Enefit on teinud Läti kohalike elektritootjatega koostööd juba alates 2008. aastast. "Seni oleme elektrit ostnud peamiselt väiksematelt energiatootjatelt, kelle hulka kuulub nii koostootmisjaamu, tuuleparke, hüdroelektrijaamu kui ka päikesepaneelide omanikke. Käesolev leping Imanta koostootmisjaamaga on aga meie kümne tegevusaasta jooksul elektritootjatega sõlmitud lepingutest mahu poolest suurim,“ selgitas Agan ja lisas, et elektriostu lepingud kohalike tootjatega on SIA Enefit jaoks oluline verstapost energiamüügi tegevuse laiendamisel Lätis.
SIA Enefit elektrimüügi portfelli kuuluvad praegu 28 omavalitsust ning era- ja avaliku sektori suurkliendid, kelle seas on näiteks Riia linn, Läti riiklik televisioon ja raadioringhäälingu keskus. Eesti Energia Lätis tegutsev tütarettevõte hoiab 16-protsendilise turuosaga jätkuvalt tugevat teist positsiooni riikliku energiafirma Latvenergo järel.
Teise kvartali lõpus müüs Eesti Energia Lätis ja Leedus elektrit kokku 18 600 tarbimiskohale, mida on võrreldes aasta algusega 1500 võrra rohkem. Baltikumis kokku on Eesti Energia turuosa teise kvartali seisuga 25%.
Autor: Äripäev.ee
Seotud lood
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?