Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parima praktikakoht“ võitis energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS, kes on pikka aega olnud valdkonna õppuritele oluliseks praktikabaasiks ning panustanud märkimisväärselt töötajate järelkasvu koolitamisesse.

- ABB on valdkonna õppuritele oluliseks praktikabaasiks. Foto: Reuters/Scanpix
Parimaks regionaalseks praktikakohaks sai Narvas metallkonstruktsioone valmistav ettevõte Fortaco Estonia OÜ ning parim väikeettevõttest praktikakoht on Gurmeeklubi OÜ.
“Et kutseharidus vastaks täpsemalt majanduse vajadustele, on hädavajalik ettevõtete suurem roll tööpraktikas,” ütles haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi pressiteate vahendusel. “Konkurss näitas, et Eestis on palju ühiskondliku närviga ja laiema visiooniga tööandjaid, kes mõistavad, et praktikale panustades võidavad nii nemad ise kui ka ühiskond. Ka õppeasutused väärtustavad tööandjaid koostööpartneritena kõrgelt.”
ABB Balti riikide juht Bo Henriksson ütles, et vastutustundliku ettevõtte jaoks on töötajate järelkasvu panustamine ja praktikabaasiks olemine loomulik osa personalipoliitikast. „Meie jaoks on suur sisuline tunnustus, kui praktikandid soovivad meile pärast praktika lõppu ka tööle jääda – aastate jooksul on umbes kolmandik meie töötajatest alustanud praktikandina,“ lisas Henriksson.
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja ja žürii esimehe Toomas Tamsare sõnul on võitjate puhul tegemist tööandjatega, kelle süsteemsest tegevusest töötajate järelkasvu nimel on teistel ettevõtetel palju kõrva taha panna. „ABB tugevusena tõi žürii välja välja pikaajalise ja läbimõeldud tegevuse töötajate järelkasvu koolitamisel, motiveeritud praktikajuhendajad ning tiheda koostöö õppeasutustega nii praktikantide leidmisel kui ka kutsestandardite ja õppekavade arendusel,“ ütles Tamsar.
Parima regionaalse praktikakoha tiitli saanud ettevõte Fortaco Estonia paistis silma olulise Ida-Virumaa piirkonna ettevõttena, kellel on praktikabaasina tihe koostöö nii suuremate ülikoolide kui ka piirkonna kutsekoolidega.
Väikeettevõtetest parima praktikakoha tunnustuse saanud 24 töötajaga Gurmeeklubi on võtnud kümneid praktikante kondiitri, pagari ja koka erialal ning panustanud aktiivselt ka erivajadustega õppurite praktikavõimaluste arendamisse.
Kõigis kolmes kategoorias parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandjad saavad õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm. Auhinnaks on klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.
Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE otsustas anda eriauhinna ASile Tallinna Vesi, kes paistis silma praktikajuhendajate pühendumuse ja praktikantide seas tugeva meeskonnatunde loomisega. Auhinnaks on vabalt valitud PARE 2016 kevadhooaja töötoas osalemine.
Praktikakohtade pakkujaid hindas viieliikmeline komisjon, kuhu kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstus- ja haridusvaldkonna juht Pille Meier ja Tallinna Teeninduskooli direktor Meeli Kaldma.
Kokku laekus konkursile 92 avaldust.
Konkurss viiakse läbi Haridus ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames. Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Konkurssi rahastavad Eesti riik ja Euroopa Sotsiaalfond.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.