• 09.04.15, 12:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Swedbank: Puidutööstus võib saada Venemaalt löögi

Swedbanki Balti panganduse juhi Priit Perensi väitel võib puidusektor saada Venemaa sanktsioonidest löögi, kuna idanaabri odav puit otsib turgu.
Venemaa sanktsioonide mõju Balti riikides on olnud suhteliselt tagasihoidlik, ütles Perens intervjuus agentuurile Bloomberg. Selge mõju on olnud piima- ja lihatoodete hindadele, mis on langenud Venemaa vastusanktsioonina kehtestatud impordikeelu tõttu ELi toidukaupadele.
Järgmisena võivad sanktsioonid mõjutama hakata ka puidusektorit. „Mõju võib avalduda sektorites, kus rubla nõrkus kahjustab konkurentsivõimet Venemaa odavama toorme või Venemaa toodete odavama hinna kaudu, eelkõige puidusektoris,“ ütles Perens. „Räägitakse, et Venemaa odav puit otsib turgu. See on järgmine valdkond, kus probleemid võivad tekkida.“
Perensi intervjuust Bloombergile loe pikemalt Äripäevast.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:42
ScanBalt Crane pakub juba veerand sajandit Balti partneritele parimaid lahendusi
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele