Elektrilevi investeeris Ida-Virumaale ligi 3 miljonit eurot 

2,96 miljonit eurot maksma läinud ehitustööde järel paraneb elektrivarustuskindlus rohkem kui kümnendikul Ida-Virumaa majapidamistest, teatas Elektrilevi.

Kaks aastat kestnud ehitustööde käigus valmis ligi kahe miljoni euro eest uus Ahtme piirkonnaalajaam ja Kose-Jõe jaotusalajaam. Lisaks paigaldati 14,4 kilomeetrit ilmastikukindlat kaabelliini, kaks alajaama Ahtme linnaosas ning eemaldati elektrivõrgust ligi kümme kilomeetrit vananenud õhuliine ja lammutati amortiseerunud Kose-Jõe alajaam.

„Tegemist on lahendusega, mis rõõmustab võrdselt nii tarbijaid kui võrguettevõtet sest samaaegselt vähenevad kulud ja paranevad võrgu kvaliteedinäitajad,“ rääkis Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend. „Hajali asustuse ja elektrivõrguga väikeses riigis on nutikad lahendused, kus iga investeeritud euro annab maksimaalse mõju, ainuvõimalikud, et hoida kulud ja võrgutasu kontrolli all.“

Uuendamistööde järel paranes elektrivõrgu töökindlus 12 300 majapidamisel Kohtla-Järve Ahtme ja Sompa linnosas, Jõhvi linnas ja vallas ning Illuka, Iisaku ja Mäetaguse vallas. Tänu alajaamadesse paigaldatud kaugjuhitavatele seadmetele ja automaatikale suudab Elektrilevi rikete korral nüüd voolu kiiremini taastada. „Kaugjuhitavate seadmete korral ei pea rikkemeeskond igaks lülitamiseks alajaama sõitma, vaid osa töid saab teha distantsilt,“ selgitas Tiisvend kiirema reageerimise tagamaid.

2012. aasta augustis alanud Ahtme alajaama ja elektrivõrgu põhjalikke uuendustöid teostasid Leonhard Weiss Energy, Elektritsentrum ja Eltel Networks. Kaalukaima, Ahtme 35/6 kV piirkonnaalajaama ehitustöid, mis varustab omakorda elektriga 519 väiksemat alajaama, tegi Leonhard Weiss Energy.

Koos Ahtme piirkonnaalajaamaga uuendab Elektrilevi tänavu Ida-Virumaal  kokku 14 alajaama ja 33 kilomeetri ulatuses elektriliine. Suuremad tööd on veel alajaamade uuendamine Jõhvis ja Kohtla-Järvel Järve ja Sompa linnaosades ning Alajõe-Kauksi ja Avinurme-Tõnusaare keskpingeliinide uuendamine.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eesti enam kui 30 võrguettevõtte seas. Elektrilevi haldab ligikaudu 64 000 kilomeetrit elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama.

Osale arutelus

  • aripaev. ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara