Vabu töökohti jälle rohkem

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli Statistikaameti teateil tänavu esimeses kvartalis 7200 vaba ametikohta, mis on eelmise kvartaliga võrreldes  13% rohkem ja mullu sama ajaga võrreldes 3% rohkem. 

Vabade ametikohtade määr ehk  osatähtsus nii hõivatud kui vabade ametikohtade koguarvust oli 2014. aasta esimeses kvartalis 1,3%.

Kõige kõrgem oli see määr muudes teenindavates tegevustes (3,3%) ja kõige madalam kinnisvaraalases tegevuses (0,04%). Muude teenindavate tegevuste alla kuuluvad näiteks pesumajad, keemiline puhastus, iluteenindus, arvutite ning tarbeesemete parandus.

Ametikohtade koguarvus oli kõige suurem töötleva tööstuse ametikohtade osatähtsus (19%), muude teenindavate tegevuste ametikohtade osatähtsus oli vaid 1%.

Kõige rohkem lisandus vabasid ametikohti majutuse ja toitlustuse tegevusalal, kus oli neid 2013. aasta esimese kvartaliga võrreldes ligi kaks ja pool korda rohkem.

Asukoha järgi  asus 66% vabadest ja 55% hõivatud ametikohtadest Harju maakonnas (sealhulgas Tallinnas). Vabade ametikohtade määr oli samuti kõige kõrgem Harju maakonnas (1,6%) ning kõige madalam Hiiu maakonnas (0,04%).

Vabadest ametikohtadest 24% oli avalikus ja 76% erasektoris.

Osale arutelus

  • Mari Mets

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara