Ajal, mil maailmas on kasvanud mure tuumaelektrijaamade ohutuse pärast, on MIT insenerid välja pakkunud uue, ujuva tuumajaama idee, kirjutab Engineering.com.
Maavärinad ja tsunamid on tuumaelektrijaamade jaoks üheks kõrgeimaks ohuallikaks, nagu tõestas mõne aasta eest Jaapanis Fukushimas aset leidnud katastroof.
Et tulevikus sellist riski maandada, on teadlased ja insenerid välja pakkunud uudse tuumaelektrijaama lahenduse. Selle kohaselt meenutab tuumaelektrijaam ujuvaid nafta- ja gaasiplatvorme, mis on meredel tegutsenud juba aastakümneid.Ujuva tuumaelektrijaama saaks valmis ehitada laevaehitustehases, misjärel see rannikust umbes kümne kilomeetri kaugusele merele transporditakse ja merepõhja ankurdatakse. Oma toodangut hakkaks jaam maismaale saatma merepõhja rajatud ülekandeliini vahendusel.Kuigi paljudele võib tunduda, et sellisel moel rajatud tuumaelektrijaama puhul on järgmise katastroofi toimumine vaid ajaküsimus, leiavad idee autorid, et ujuv jaam on tunduvalt ohutum kui tema maismaale rajatud alternatiiv.Idee algatajate kinnitusel on ujuv jaam disainitud nii, et halvima stsenaariumi korral oleks jahutava merevee saadavus, mis aitaks vältida kütusevarraste sulamist ja radioaktiivse aine vallapääsemist.Samuti oleks uut tüüpi tuumaelektrijaam tunduvalt paremini kaitstud tsunamide ja maavärinate eest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.