Sel neljapäeval algavad Eesti terriotaalvetes Balticconnectori gaasijuhtme merepõhjauuringud.
Soome firma Gasum kavandab koos Eesti jaotusvõrguettevõttega EG Võrguteenus Balticconnectori gaasijuhet, mis ühendaks Soome ja Baltimaade gaasivõrgud.
Projekti keskkonnamõju hindamise ja planeerimise jaoks tehtavad täpsustavad merepõhjauuringud algavad Eesti territoriaalvetes sel neljapäeval ja jätkuvad järgmisel nädalal Soome territoriaalvetes. Pärast uuringuid on koos kõik vajalikud andmed keskkonnamõju hindamise (KMH) protsessi alustamiseks.Kahe riigi territooriumi hõlmav Balticconnectori projekt eeldab keskkonnamõju hindamist nii Soomes kui ka Eestis. Praegu tehtavad merepõhjauuringud täiendavad KMH jaoks vajaminevaid andmeid. Neid kasutatakse lisaks ka torujuhtme trassi optimeerimiseks ja ohutu trassi tagamiseks torude paigaldamisel.Rootsi laeval IceBeam tehakse kavandatava torujuhtme magnetomeetriline mõõtmine, et leida trassi ääres olevad võimalikud metallesemed, näiteks miinid. Vajadusel uuritakse leide täpsemalt veealuse robotiga. Mõõtmistulemused saadetakse nii Soome kui Eesti ametivõimudele.Balticconnectori KMH kava on praeguseks lõpetatud ja alustatud on KMH aruande tegemist. KMH ametlikuks alustamiseks on vaja Eesti ametivõimude otsust KHM protsessi alustamiseks. Soome ja Eesti on kokku leppinud, et KMH menetlemist alustatakse mõlemas riigis ühel ajal.Balticconnector on enam kui 110 miljoni euro suurune projekt, kus Soome lahte läbiv gaasijuhe ühendab Soome ja Baltimaade maagaasivõrgustikud. Gaasivõrgustike ühendamine ühtib Gasumi kavaga ehitada LNG terminal Inkoo Joddbölesse. LNG terminalile ja Balticconnectori gaasijuhtmele on võimalik saada raha Euroopa Liidust. Praegu arutatakse rahastamisküsimust Euroopa Komisjonis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.