Bellus Furnitur OÜ ühe omaniku Rolf Relanderi sõnul soovib ettevõte olla valmis Venemaa ja Ukraina mööblituru hüppeliseks kasvuks.
Läinud reedel toimunud IV Mööblitootjate Liidu konverentsil andis Relander ülevaate Belluse kogemustest Venemaa ja Ukraina turule sisenemisel.
Relander rääkis sellest, et näiteks Ukraina turule sattus Bellus oma mööblit müüma läbi juhuse. Nimelt soovisid ettevõtte omanikud Ukrainas tehase avada, kuid see osutus liiga riskantseks ning mõttest loobuti. Samas aitasid Ukrainas loodud kontaktid alustada sealsel turul hoopis oma toodangu müügiga.
Tänaseks on Bellus ka Venemaa turul 10 kuud tegutsenud ning ettevõtte toodangut müüakse ca 50 kaupluses.
Põhjus, miks mööblitootja otsustas just need kaks turgu sihikule võtta, peitub ühelt poolt nende turgude suuruses: Venemaal on tarbijaid üle 145 miljoni, Ukrainas üle 45 miljoni.
„Soovime olla valmis selleks, kui nendel turgudel toimub hüpe. Keskmise tarbija ostujõud on nendel turgudel madal ning me tahame olla valmis selleks, kui seal hakatakse pakkuma tarbijakrediiti. See on meie jaoks pikaajaline investeering,“ selgitas Relander.
Ta lisas, et Belluse sugusel ettevõttel pole võimalik idaturgudel hinnaga konkureerida, küll saab ettevõte rõhuda oma imagole, kvaliteedile ja sellele, et ettevõte tuleb Euroopast.
„Seda kõike me ka teeme,“ kinnitas Relander.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.