Soome Gasum LNG-terminali võitu Eestile ei annaks

Tänane Helsingin Sanomat kirjutab, et Soome maagaasifirma Gasum usub Soome Inkoo võitu Eesti ja Soome võistluses regionaalse LNG-terminali rajamiseks, milles kohavaliku teeb Euroopa Komisjon.

Kui valituks peaks osutuma Eesti, ei ole Gasumil huvi osaleda ei terminali ega kahte riiki ühendava gaasijuhtme Balticconnector rahastamises, kirjutab leht. Siis on parem kaaluda väiksema terminali rajamist Porvoosse.

Gasum hindab oma eeliseks selle, et firmal on eestlastega võrreldes hõlpsam rahastust leida. Samuti on nad äsja palganud projekti ehitamist juhtima Soome energeetikaprojektide ühe kõige kogenuma ehitusjuhi Timo Kallio.

"Kui LNG projekt läheb plaanipäraselt, võiks terminal käiku minna 2018. aastal," ütles Kallio.

EL vaatab projekti ühtse tervikuna, kuhu kuulub nii terminal kui Soomet ja Eestit ühendav gaasijuhe. Projekti maksumus on hinnanguliselt 500 mln eurot, millest EL on valmis katma ligi poole. Komisjoni otsust on oodata hiljemalt sügiseks.

Soome Gasum OY on väljendanud koos Eesti Gaasi tütarfirmaga EG Võrguteenused ühist seisukohta, et regionaalse LNG terminali parim asukoht oleks Inkoo Soomes. Mõlema ettevõtte aktsionäriks on turgu valitsev ettevõte Gazprom.

Gasum Oy on Soome maagaasivõrgu operaatorfirma ning gaasi importija ja müüja. Gasumi osanikeks on Fortum (31%), Gazprom (25%), Soome valitsus (24%) ja E.ON Ruhrgas (20%).

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara