Eile jõudis aurutrumli paigaldamisega edukalt lõpule Auvere elektrijaama ehituse esimene etapp, teatas Eesti Energia.
Ehitusjärgus katlasse paigaldati 19-meetri pikkune ja 160 tonni kaaluv aurutrummel, mis eraldab tootmisprotsessis vee ja auru.
«Aurutrumli paigaldamine tähistab esimese ehitusetapi edukat läbimist ja teise algust. Aurutrummel on katla süda. Seadme kasutusaja jooksul võivad paljud masinavärgi osad vahetuda, kuid trummel peab katlale eluaja lõpuni truuks jääma,» selgitas Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo.
Keeva vee ja auru segu siseneb Pajo sõnul katlast trumlisse, kust vesi katelagregaati tagasi juhitakse, aur aga suunatakse ülekuumendite kaudu turbiini.
Rumeenia tehases valminud trumli paigaldas Rumeenia firma SAEM ning selleks kulus 2,5 tundi, teatas ettevõte.
Eesti Energia ehitab Eesti elektrijaama lähedusse uut 300-megavatise võimsusega Auvere elektrijaama. Elektrijaam hakkab kütusena kasutama põlevkivi ning kuni 50% ulatuses on seda võimalik asendada biokütustega. Esimesed seadistus- ja käivitustööd on kavandatud 2014. aasta sügisesse. Elektrijaam valmib 2016. aasta alguses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.