Mida peab tööstusettevõte teadma tuleohutusest?

10. aprillil toimub Tallinnas Äripäeva Tuleohutuse Aastakonverents, kus arutatakse tuleohutuse vallas tehtud seadusemuudatusi  ja räägitakse sellest, kuidas koostada tuleohutuse aruannet.

Tööstusettevõtetes on tuleriskid suurema tähelepanu all juba ainuüksi seetõttu, et need kujutavad ohtu nii inimeludele kui keskkonna võimalikule reostamisele. Konverentsil saavadki sõna erinevad spetsialistid, et pakkuda kuulajatele tuleohutuse valdkonna kohta kasulikku ja harivat teavet.

Konverentsil räägime seadusega kehtestatud kohustustest esitada enesekontrolli tuleohutusaruanne, kuna selgus, et eelmisel aastal esitatud aruannetes on veel palju lünki ja aruannete sisuline pool vajab tublisti täiendamist.

Räägime ka sellest, et käesoleva aasta alguses muutusid nõuded automaatse tulekahjusignalisatsiooni hoolduse korraldamiseks ning mõned tingimused läksid isegi leebemaks.

Juttu tuleb ka vabatahtlike päästjate tegevusest, mis on riigi poolt küll soositud, aga eeldab tihedamat koostööd ettevõtetega. Kuidas peaksid ettevõtted (tule)õnnetuskohal koostööd tegema Päästeametiga, selgub samuti konverentsil.
Veel antakse ülevaade sellest, kuidas korraldada evakuatsiooniõppust ja sellest, et tuleohutusele kulutatud summad võivad olla mõnikord päris suured.

Kuidas hoida tasakaalu nõuete täitmise ning vajaminevate ressursside vahel, tuleb arutlusele aga konverentsi vestlusringis.

Konverentsile juba registreerinud osalejate nimekirjaga on võimalik tutvuda juuresolevas failis.

Konverentsile ootame ettevõtete tuleohutuse eest vastutavaid isikuid ning tootmis- ja turvajuhte, sest päeva jooksul käsitletavad teema aitavad tõhustada ohutusele suunatud tegevusi.

Konverentsi päevakava:

9.50 – 10.00 Konverentsi sissejuhtaus. Konverentsi moderaator Tuleohutusekspert Toomas Randmaa OÜ tegevjuht Toomas Randmaa
10.00 – 10.30 Milline on täna päästeameti reageerimisevõimekus ja mida oodatakse ettevõttelt? Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.
Tänane pääste eesmärk (Päästeseaduse alusel), päästekomandode arv ja paiknemise põhimõtted; päästemeeskonna kohalejõudmise kiirus, meeskondade võimekus (sh elupääste suutlikkus), läbiviidud struktuurireformide vajalikkus. Milline on vabatahtliku pääste tänane tegevusvõimekus? Miks peaks ettevõtja soosima töötaja tegevust vabatahtliku päästjana või toetama kohalikku vabatahtlikku päästeüksust? Riigi vastutus juhul kui päästemeeskond ei jõua õigeaegselt õnnetuskohale.

10.30– 11.45 Ettevõtete enesekontrolli tuleohutusaruanne ja juba muutunud nõuded. Kahjuennetus OÜ tuleohutusekspert Aivar Põlda
Millised organisatsioonid peavad esitama tuleohutusaruande, rõhuasetusega kogunemisruumide ja kogunemishoonetega organisatsioonidel ning tööstus- ja laohoonetel ning ohtlike ettevõtete ehitistel? Kuidas määratakse hoone kasutajate arv, mis on püsikasutus, mis on mitmekorruseline kogunemisruum, kuidas käsitleda aruandekohuslust segakasutusviisiga hoones (nt osa hoonest büroo, osa piirpindala ületav kogunemisruum, osa tööstus- ja laohoone)? Aruande koostamisel enamlevinud vead. Enesekontrolli tuleohutusaruande täitmisele peavad eelnema vajaliku tegevused, millised?

11.45 – 12.00 Millised on uued nõuded automaatse tulekahjusignalisatsiooni hoolduse korraldamisel? Siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna nõunik Martin Lambing (videointervjuu)
21.01.2013 hakkas kehtima Siseministri määrust nr 1 "Nõuded tulekahjusignalisatsioonisüsteemile ja ehitised, kus tuleb automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteade juhtida Häirekeskusesse" sh uued hooldustööde üleandmise aktid, nende koostamise ja tellijale esitamise tähtaeg, Häirekeskusega ühendatud hoonete nõuete leevendused.

12.00 – 13.00 Lõuna

13.00 – 13.30 Kuidas kooskõlastada evakuatsiooniõppuste läbiviimist Häirekeskusega? Häirekeskuse peadirektori asetäitja Eva Rinne
Kuidas iga-aastase evakuatsiooniõppuste läbiviimise kohustusega organisatsioon kooskõlastab õppuse toimumise Häirekeskusega? Kas on tegemist kohustusliku tegevusega? Millised on kooskõlastamise vorminõuded (kirjalik või suuline)? Millised andmed tuleb Häirekeskusele edastada? Kuidas vältida eritalituse põhjuseta väljasaatmist õppuse läbiviimisel?

13.30 – 14.00 Ettevõtte (esindaja) ja päästemeeskonna koostöö (tule)õnnetuskohal. Päästeameti Põhja Päästekeskuse Reageerimisbüroo vanemoperatiivkorrapidaja Mart Sild
(Tule)õnnetuskohale saabudes ootavad päästjad, et ettevõtte esindajad suudavad anda neile vajalikku informatsiooni. Algab see juba teavitusest kuidas objektile saabuda, millised on sissepääsud ja kas toimivaid asukohaplaane on päästjatele anda.

14.00 – 14.20 Kohvipaus

14.20 – 14.50 Kuidas organisatsioon saab kontrollida tuleohutusnõuete täitmist? Pärnu Haigla riskijuht Enn Eberg (läbirääkimisel)
Tuleohutuse seadus sätestab organisatsiooni juhtkonna kohustuse kontrollida tuleohutusnõuete täitmist: Kuidas peaks see olema korraldatud tuleohutusaruande esitamise kohuslastel? Kes peaks seda teostama? Millises ulatuses? Kas kontroll peab olema dokumenteeritud? Milliseid järeldusi peab tegema kontrolli tulemustest? Millised abimaterjalid on kontrolli teostajal täna kasutada? Milline on kontrolli teostaja vastutus?

14.50 – 15.20 Mis tähendab olla vabatahtlik päästja? Siseministeeriumi nõunik Tõnis Lepp

15.20 – 15.50 Vestlusring teemal: Kuidas saavutada tasakaal tuleohutusnõuete täitmiste ja nõuetele kuluvate ressursside vahel?

Osalejad:
Arhitektibüroo Tõnis Tarbe OÜ, Tõnis Tarbe
Kahjuennetus OÜ tuleohutusekspert Aivar Põlda
Päästeameti Põhja Päästekeskuse Reageerimisbüroo vanemoperatiivkorrapidaja Mart Sild
Vestlusringi juhib moderaator Toomas Randmaa

15.50 – 16.00 Konverentsi lõpetamine

Konverentsi info:

Tuleohutuskonverentsi hind on kuni 03.04.2013 registreerudes 179 eurot (km-ga 214,80 eurot).
Hind alates 04.04.2013 registreerudes on 229 eurot (km-ga 274,80 eurot).
Registreerides korraga ühest maksjaettevõttest kaks või enam osalejat kehtib lisasoodustus 10%.

Lisainfo ja registreerimine veebilingilt SIIN ja telefonil 667 0106 või juuli@aripaev.ee

 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara