Kiili vald väljastas Balticconnectori maapealse gaasitrassi ehitusloa

Kiili vald väljastas esimesena ehitusloa, mis võimaldab alustada Balticconnectori ehk Soome ja Eesti gaasivõrke ühendatava gaasitorustiku Eesti poolse maapealse osa rajamisega marsruudil Kiili-Paldiski.

47-kilomeetri pikkune gaasitorustik läbib kuut omavalitsust. Torustiku rajamiseks vajalikud projekteerimistööd on plaanis lõpetada suve alguseks. Projekti olemasolu võimaldab alustada antud torulõigu ehitamist kohe, kui tuleb Euroopa Komisjoni otsus projekti kaasfinantseerimise kohta.

EG Võrguteenuse juhi Sergei Jefimovi sõnul on Balticconnector lülitatud Euroopa Komisjoni töögruppi Balti Regionaalse Piirkonna Euroopaga Ühendamise Projekti (BEMIP) poolt prioriteetsete objektide nimekirja ja mängib olulist rolli Läänemere regiooni gaasituru arengul.

„Projekti elluviimine tõstab piirkonna varustuskindlust ning annab ka teistele tarnijatele võimaluse siseneda gaasiturule,“ lisas ta.

Möödunud aasta 21. detsembril leppisid Soome gaasivõrgu operaator OY Gasum ja Eesti gaasivõrgu operaator AS EG Võrguteenus kokku, kuidas Eesti ja Soome vahelise gaasitrassi Balticconnectori realiseerimiseks vajalikud tööd edaspidi toimuma hakkavad.

Killi vallavanema Valeri Kuke sõnul saab Balticconnectori gaasitrassi maapealne osa alguse Kiili vallast.

“Tegemist on Eesti mastaabis äärmiselt olulise projektiga ning Kiilist alguse saav trass loob täiendavad gaasivarustuse võimalused kogu regioonis,” selgitas ta.

Balticconnector on 80-kilomeetri pikkune merealune gaasitrass, mis ühendab Paldiski ja Inkoo kaudu Eesti ja Soome gaasitaristu ning loob alternatiivse gaasitarne allika eesti tarbijale. Soome poolel Balticconnectori maapealse trassi, mis kulgeb Inkoost Suontini, pikkus on 20km. Balticconnetori Eestit ja Soomet ühendava merealuse trassi ehitustööde investeeringu kogumaht on ligikaudu 100 miljonit eurot.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara