Saku õlletehase tootmismaht oli eelmisel aastal ühel ajaloo kõrgemal tasemel – ligi 80 miljonit liitrit, jäädes alla vaid tarbimisbuumi aegse 2006. aasta rekordile.
Saku müügikäive kasvas aastaga 20% võrra, milles oluline osa oli ekspordil. Mullu eksportis ettevõte ligi 50% Sakus toodetud jookidest. Suurimad eksporditurud on Soome, Poola, teised Balti riigid ja Taani.
Saku poolt Eestis müüdud jookide käive jäi lähedaseks 2011. aastale, olles siiski vaatamata kogu õlleturu langusele kerges tõusutrendis.
Õlletehase juhi Margus Kasteini sõnul elab firma hoolimata suhteliselt edukast aastast majanduskeskkonnas, kus kindlus ja stabiilsus on pigem erand kui reegel. "2013. aasta märksõnadeks jäävad mõõdukas ebakindlus tarbijate seas, toorainete hinnatõus maailmaturul ja samuti muudatused kohalikus alkoholipoliitikas," rääkis ta.
Kasteini ütlusel kujuneb alanud aasta tarbijate jaoks huvitavaks ja Saku jaoks tegusaks, kuna ettevõte plaanib turule tuua mitmeid uusi jooke, sealhulgas Eesti inimeste jaoks uudseid maitseid. "Eesti tarbija eristub oma uuendusmeelsuse ja huviga uute maitsete vastu, seda kinnitas taas ka tagasiside äsja lõppenud aasta tooteuuendustele," märkis ta. "Üks trendidest, mis eelmist aastat iseloomustab, on suund väiksemate pakendite poole," lausus ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.