Keskkonnanõuded tööstustele karmistuvad maikuus

Täna valitsuselt heakskiidu saanud tööstusheite seaduse eelnõu vähendab keskkonnasaastet ja kahjulikku mõju inimeste tervisele, teatas keskkonnaministeerium.

Eelnõu seab tööstusvaldkondades tegutsevaile ettevõtetele nõuded, mis aitavad vähendada ja vältida inimese tervisele negatiivset mõju avaldavat tööstussaastet. Edaspidi käsitletakse tervilikult kõike, mis puudutab õhku, vette ja pinnasesse juhitava heite vältimist ja kontrollimist, jäätmekäitlust ja energia tõhusat kasutamist. Tööstusettevõtted peavad kasutusele võtma parima võimaliku inimeste elu- ja looduskeskkonda kaitsva tehnoloogia.

Euroopa Keskkonnabüroo andmetel on Euroopas 52 000 suurt tööstusettevõtetet, mille tegevus kahjustab lisaks keskkonnale ka inimeste tervist. “Eestis on selliseid suurettevõtteid 256, mis on meie riigi suurust arvestades päris suur hulk. Saastamist puudutavate nõuete kaasajastamine, ühtlustamine ning puhtamate tehnoloogiate kasutamine parandab oluliselt lähikonnas elavate inimeste elukvaliteeti,” ütles Pentus-Rosimannus.

Tööstusheite seadus ei ole sisult täiesti uus, vaid laiendus juba üle kümne aasta kehtinud saastuse kompleksse vältimise ja kontrollimise seadusele. “Saaste vähendamiseks on vaja nõudeid karmistada ja laiendada neid ka seni seadusest välja jäänud tegevusvaldkondadele,” selgitas Pentus-Rosimannus.

Keskkonnainspektsiooni järelevalve tööstusettevõtete nõuete täitmise üle muutub senisest paremini kavandatuks, süsteemseks ja erinevaid riske arvestavaks. Ühtlasi saab ka avalikkus suuremaid võimalusi osalemiseks komplekslubade andmises või muutmistes, sest lisakskKeskkonnaministeeriumi ja keskkonnaameti kodulehtedele saab edaspidi täiendavalt teavet kohalike omavalitsusüksuste kodulehtedelt ja ajalehtedest.

Seadus jõustub 1. mail 2013. aastal. Uutele ettevõtetele hakkavad nõuded kehtima selle seaduse seaduse jõustumise ajast, olemasolevatele on ettenähtud üleminekuaeg kuni 7. jaanuarini 2014. Lisandunud uue 50 kompleksloa kohuslase jaoks on tähtaeg 7. juuli 2015. a.

 

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara