Eesti Energia konkurent tuleb aasta alguses Balti börsile

Latvenergo, kelle toodetud elektrienergiat saavad Eesti eratarbijad juba järgmisest kuust osta, tutvustas eile Tallinnas kohalikele institutsionaalsetele investoritele oma võlakirjamüügi põhiprospekti.

Kui esimeses ringis müüakse võlakirju suurinvestoritele, siis teises voorus on ka väikeinvestoritel võimalik Läti energeetikafirma võlakirju endale soetada.

Energeetikafirma müüb nii euro- kui lativõlakirju. Pakkumise täpne maht ja võlakirja pealt teenitav intressimäär kujunevad emissiooni käigus, kuid võib arvata et tähtajaliste hoiuste ülimadalate intresside kõrval tuleb võlakirjade tootlus atraktiivne.

Erinevalt Eesti Energiast ja Eleringist, kelle võlakirjad on noteeritud Londoni börsil toob Läti energeetikafirma Balti börsile.

Latvenergo juhatuse liige Zane Kotane põhjendas Balti turu eelistust Skandinaavia ja Londoni börsi ees põhiliselt kohalike investorite valmisoleku ja sooviga Balti turul aktiivsemalt tegutseda.

"Meie arvates on praegu hea võimalus olla kohalikul turul," ütles Kotane. Samuti nentis ta, et Londoni börsile minekuks on nende likviidsus ning laenusoovid liiga väikesed.

Latvenergo investorid on hetkel kommertspangad, pensionifondid, ent oodatakse ka institutsionaalseid investoreid. Eraisikud esimesel emissioonil ilmselt 100 000 euro suuruse piirangu tõttu otse ei investeeri, ent järgmise emissiooni nominaal tuhat eurot võimaldab ka neil investeerida.

Loe pikemalt juba tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara