VKG uus õlitehas loob ligi 100 uut töökohta

Täna sai nurgakivi VKG uus õlitehas Petroter II, mis valmides kasvatab VKG õlitootmise koguvõimsust ligi 25 protsenti ja loob ligi 100 uut töökohta.

„Uus tehas on märk sellest, et mõtleme kindlale tulevikule nii VKG kui ka regiooni seisukohast – rajame uusi töökohti, millega suurendame ka regiooni heaolu tervikuna,“ ütles nurgakivi asetamise tseremoonial VKG juhatuse liige Nikolai Petrovitš.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov avaldas samas heameelt selle üle, et tal on rõõm olla Kohtla-Järvel juba teise suurtehase ehituse tunnistajaks.

“Olen veendunud, et VKG tootmisterritoorium kujuneb lähiaastatel Eesti tööstusepärliks, andes tööd paljudele kohalikele, toetades sellega ka Kohtla-Järve linna,” sõnas Solovjov.

Uue Petroter tehnoloogial põhineva tehase ehitus algas käesoleva aasta augustikuu lõpust, vahetult peale seda, kui 7. augustil sai Eesti suurim põlevkiviõli ja kemikaalide tootja Viru Keemia Grupp vastava loa Kohtla-Järve linnavalitsuselt.

Petroter I on Eesti inseneride poolt täiustatud tahke soojuskandja tehnoloogial põhinev põlevkiviõlitehas, millele ehitatakse kõrvale samal tehnoloogial põhinev teine tehas – Petroter II. Teise tehase ehitus on VKG ja kogu Eesti põlevkivitööstuse arengus oluline samm, mis suurendab oluliselt eksportartikli – põlevkiviõli – tootmise koguseid ning tagab piisava toorõli koguse kohaliku diislitootmise käivitamiseks juba 2015.-2016. aastal.

Petroter II projekti maksumuseks on üle 60 miljoni euro ning tööde teostamise perioodiks on august 2012 kuni mai 2014. Tehas on plaanis käivitada 2014. aasta teises pooles.


 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara