Jüri Käo: Kitman Thulema juht mures soomlaste pärast

Suurettevõtja Jüri Käo tunnistas Äripäeva konverentsil Äriplaan 2013, et temale kuuluva Kitman Thulema juht on väga murelik olukorra üle Soome turul.

„Rääkisin Kitman Thulema juhiga. Ta on väga murelik. Soome on Kitman Thulema põhiturg ja ta on väga palju kohtunud Soome ettevõtjatega, kes on väga murelikud. Ja kui soomlased lõpetavad tarbimise, siis kõik teavad isegi, mis meiega juhtub,” avaldas Käo konverentsil.

Kitman Thulemat nimetas Käo klassikaliseks Eesti musterettevõtteks, mis tee ainult allhanget, vaid loob oma toodetega suuremat lisaväärtust ja ekspordib 60% oma toodangust. See on ühe riigi unistus, et kõik tema ettevõtted oleksid sellised, leidis Käo.

Eesti mööblitööstust pidas Käo jätkuvalt konkurentsivõimeliseks. „Kes on Eestis ellu jäänud, on väga tugevad ettevõtted ja valdavalt nad ongi suunatud ekspordile,” ütles Käo. Ta möönis, et Eesti mööblitööstused ei suuda küll valmistada IKEA-le vajalikku mahtu, kuid täidavad paindlikke tellimusi ja seal on lisaväärtus suurem ning seega marginaal kõrgem.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara