ABB aitab suurendada Rio Tinto rauamaagi kaevandamist

ABB Grupp sai Austraaliast 100 miljoni dollarilise tellimuse 17 jaotusalajaama rajamiseks või uuendamiseks Lääne-Austraalias. Uute alajaamade rajamine ja seniste renoveerimine võimaldab suurendada tootmismahte Rio Tinto rauamaagikaevandustes.

Linnastumine ja arenevate turgude majandusareng kasvatab nõudlust terase järele, mida toodetakse rauamaagist. Terast kasutatakse laialdaselt sildade, raudteede, laevade, autode, hoonete ehitamises ning muudes infrastruktuuri- ja tööstusharudes. „Meie tehnoloogiad aitavad rahuldada Rio Tinto kaevanduste suurenenud elektrienergiavajadust ja –tõhusust ning võimaldavad laiendada nende tegevust,“ ütles ABB elektrivõrkude ja -süsteemide divisjoni juht Brice Koch.

ABB tarnepakett sisaldab jaotlaid, kaableid, jõutrafosid ja ring muid seadmeid. ABB tarnib ka muud komponendid, sealhulgas SCADA (järelevalve ja andmekogumine) ning kaitse- ja sideseadmeid. Need võimaldavad teostada ka kaugseiret ja –kontrolli rohkem kui 1000 kilomeetri kaugusel asuvast kaugjuhtimiskeskusest Perthis.

Lepingujärgselt vastutab ABB ka projekteerimise, inseneritöö ning seadmete tarnimise ja paigalduse eest. Projekti valmimistähtaeg on 2013. aastal. ABB on varem Rio Tinto kaevanduste jaoks teostanud edukalt mitu sarnaste projekti.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara