Lahendused energiakulu vähendamiseks tootmises

Energiakulud kasvavad tootmisettevõtete jaoks tänavu ligikaudu 20% võrra. Lahendused kulude ohjamiseks on aga olemas. Tuntud ja suured energiatarbijatest ettevõtted räägivad oma kogemustest energiakulude vähendamisel Äripäeva seminaril „Kuidas vähendada energiakulu tootmises“.

16. jaanuaril toimuval seminaril räägib ASi VKG tehnikadirektor Tõnis Eldermann, kuidas viidi ettevõttes läbi energiaaudit. Tema sõnul tuleb vaadata süsteemi tervikuna ja välistada lokaalsed efektiivsused. Ta toob näiteid VKG investeeringutest, kuidas on need kaasa aidanud energiaefektiivsusele.

Kalev Chocolate Factory operatsioonide direktor Tarmo Virkus teeb ülevaate tegevustest, mida Kalev on teinud energiasööstmiseks sh vee kokkuhoidmiseks tootmises.

Samuti näeb seminaril Lõuna Eesti ühe suurima elektrienergia tarbija Grüne Fee Eesti lokaalset elektri- ja soojusenergia tootmist ning ettevõtte juhilt Raivo Külasepalt kuuleb põhjendusi, miks sellise lahenduse kasuks otsustati ja kuivõrd tasuvaks see on osutunud.

Arengufondi rohe- ja energiamajanduse seire juht Lauri Tammiste toob näiteid maailma tööstustes tehtud energiasäästu projektidest. Nõuandeid energia kokkuhoiuks Eesti tööstustes jagavad Schneider Electric juhatuse esimees Kristo Reinhold ja AF Consulting konsultant Toivo Ääremets.

Elektri vabaturu ekspert advokaadibüroo GLIMSTEDT advokaat Moonika Kukke räägib, milliseid otsuseid nõuab ettevõttelt avatud elektriturg ja kuidas saab ettevõte sellel turul oma energiakulusid juhtida.

Seminar toimub 16. jaanuaril Radisson BLU hotell Olümpias, Liivalaia 33, Tallinnas. Algus kell 10.50 ja lõpp kell 15.30.

12. jaanuarini saab seminarile registreerida sooduhinnaga 159 eurot + käibemaks (täishind 199 eurot + käibemaks). Registreeruda saab seminarile SIIT.

Teemad ja esinejad:
Energiasäästu võimalused hoonetes, AF Consulting konsultant Toivo Ääremets.
Kuidas tööstuses 30% energiakulusid kokku hoida, AS Schneider Electric Eesti  juhatuse esimees Kristo Reinhold.
Millal muutub tasuvaks endale elektritootmine, AS Grüne Fee Eesti juhatuse esimees Raivo Külasepp.
Muutused, mis vähendasid Kalev Chocolate Factory energiakulu, AS Kalev Chocolate Factory operatsioonide direktor Tarmo Virkus.
Kuidas teostab energiasäästu projekte VKG, AS VKG tehnikadirektor Meelis Eldermann.
Mida teha energiakulude kokkuhoiuks avatud elektriturul, Advokaadibüroo GLIMSTEDT advokaat Moonika Kukke.
Energiasäästu lahendused ja trendid maailma tööstuses, Arengufondi energia- ja rohemajanduse seire juht Lauri Tammiste.


Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara