Euroopa kuuekordistab meretuuleenergia tootmise

Aasta lõpuks on Euroopas installeeritud meretuuleenergia võimsusi 4 GW ulatuses, ehitamises on 6 GW ja 17 GW ulatuses on ühele poole jõutud loataotlusega, vahendab Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon Amsterdamis meretuuleenergia konverentsi.

Amsterdamis alanud meretuuleenergia konverenstil EWEA Offshore 2011 leiti, et meretuuleenergia võib osutuda innovatiivseks uueks tööstuseks, mis tekitades tuhandeid töökohti ja mahukaid investeeringuid annab Euroopale impulsi majanduskasvuks. Kui Euroopas on aasta lõpuks installeeritud 4 GW ulatuses meretuuleenergia võimsusi, siis Eesti vetes täna veel meretuuleparke ei ole. Arenduses on Eestis aga projekte koguvõimsusega üle 1000 megavati.

Aktiivse rolli on Eesti ettevõtted võtnud tööstusalale sisenemisel. Meretuuleparkide juures on lisaks tuulikute ja nende vundamentide valmistamisele tööd ka paigaldus- ja hoolduslaevadele, mille broneerimise järjekorrad ulatuvad täna kuni 36 kuusse. EWEA Offshore 2011 konverentsiga paralleelselt toimuval messil on esindatud ka Eestis tegutsev BLRT Gruppi kuuluv laevaehitaja BLRT Marketex, kes teatas, et on sõlminud lepingu nelja 19,5 meetrise tuulepargikatamaraani ehitamiseks.

Kasu võib meretuuleenergia arendamisest tõusta ka Eesti sadamatele. Kuigi üldine trend on logistikakulude vähendamisele ja tuulikud ja vundamendid meretuulepargi tarbeks transporditakse kohale otse tootmispaikadest, siis Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsiooni raportis leitakse, et Ida-Euroopa sadamate hinna konkurentsieelis võib seda trendi muuta. Ka Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juures asuv tuuleenergia klaster uurib, milline on Eesti sadamate potentsiaal meretuuleparkide arendamises kaasa lüüa.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara