RLK teenis suvel väiksema müügiga rohkem raha

Rakvere Lihakombinaadi tänavune suvemüük jäi kogustelt alla eelmisele aastale, käibelt oli aga müük suurem.

Rakvere Lihakombinaat (RLK) müüs tänavu aprillist augustini koguseliselt 4% vähem grilltooteid, kui eelmise aasta samal perioodil. Ðaðlõkke, grill-lihasid, grillribisid, tooreid grillvorste ja grillpihve müüdi kokku 1566 tonni. Kuigi langes vaid ðaðlõkkide müük, ei suutnud ülejäänud tootegruppide tõus langust kompenseerida. Ðaðlõkid on RLK grilltoodetest suurima müügimahuga. Tänavu suvel müüdi neid 462 tonni, mida on 17% vähem kui eelmisel aastal.

RLK turundusdirektori Triin Lõokese väitel on ðaðlõkkide müügimahu langusel kolm põhjust. Esiteks on RLK kaotanud müügipunkte. Viies Selveris ei ole Rakvere Lihakombinaadil enam oma lihaletti, mis on mõjunud ka läbimüügile. Teiseks on grill-lihad ðaðlõkidega võrreldes mugavam kasutada. Neid ei pea vardasse ajama ja mugavus on pannud inimesi grill-liha eelistama, leaib Lõoke. Kolmandaks on olnud grill-lihade tootearendus atraktiivsem, mis on kujundanud inimeste eelistusi.

Samas on hinnatõus vaatamata mahtude langusele suutnud läbimüügi käivet kasvatada. Täpseid käibenumbreid RLK börsiettevõtte tütarfirmana ei avalda, kuid toob näite juuni-juuli müügist, kus võrreldes eelmise aastaga kasvas marinaadis lihade müügimaht 1%, käive aga 12% ning grillvorstide müügimaht 5%, käive aga 17%.

 

Rakvere Lihakombinaadi suvemüük, aprill-august 2011
ToodeMaht, tonni2011/2010
Ðaðlõkid462-17%
Grill-lihad35116%
Grillribid2688%
Toored grillvorstid22126%
Grillpihvid1176%
Kokku1566-4%

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara