Signiti räägib seminaril ohutussüsteemide loomisest tööstuses

Tööstustele ohutusvahendeid pakkuv Signiti korraldab 22. septembril seminari, kus tutvustab lukustamissüsteeme tööohutuse tagamiseks.

Signiti konsultant Manuela Kelt ütleb, et hooldustööde puhul on riskirühm hooldustööde teostaja ise, kõrvalised isikud tootmisruumides või kolmandad isikud väljastpoolt tootmist. “Hooldustöid suurtes tööstustes ja toomisruumides teostatakse tihtipeale masinate sees või hoopis kaugemal territooriumil, lülititest ja otsesest enerigaallikast eemal, mis seadme tööks vajalik on,” räägib Kelt. Sellistel juhtudel on kõikide osapoolte suuliselt teavitamine ohtudest raskendatud. “Õnnetused juhtuvad kuna ei suudeta kontrollida kõiki energiaallikaid hooldustööde teostamiseks.”

Seminaril tutvustab Signiti sellistes olukordades tööohutuse tagamiseks sobivat LockOut/TagOut süsteemi, mis on spetsiaalne energiaallikate lukustamise ja märgistamise süsteem.

Kelti sõnul saab iga ettevõte väljatöötada oma ohutusprogrammi, kus saab näiteks värvide abil süstematiseerida riskide suurusi - kõik punased lukud on plahvatusohtu tekitavad energiaallikad, kõik sinised lukud on kemikaale sisaldavad energiaallikad, kõik kollased lukud on elektriallikad jne. “Need on käepärased ja mugavad lahendused “kogemata”, “ma ei teadnud”, “ei näinud”, “ ei kuulnud” õnnetuste ära hoidmiseks,” leiab Kelt.

Ta toob süsteemi ühe suurema eelisena esile, et samaaegaselt saavad hooldustöid teostada erinevad brigaadid - näiteks elektrik esimeses tsehhis ja elelktrik teises tsehhis. Spetsiaalne pealüliti lukk võimaldab lukustada mõlemal hooldusmehel pealüliti. Ehk et kui esimesest tsehhist naaseb elektrik, siis ta e isaa elektrit sisse lülitada, sest teine eleltrik teostab alles töid teises tsehhis, kirjeldab Kelt.

Lisaks LockOut/TagOut süsteemile räägitakse seminaril inspektsiooni ja garantiietiketidest ning sorbentidest ohtlike vedelike likvideerimiseks. Täpsemat infot seminari kohta leiab SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara