Tööstustele ohutusvahendeid pakkuv Signiti korraldab 22. septembril seminari, kus tutvustab lukustamissüsteeme tööohutuse tagamiseks.
Signiti konsultant Manuela Kelt ütleb, et hooldustööde puhul on riskirühm hooldustööde teostaja ise, kõrvalised isikud tootmisruumides või kolmandad isikud väljastpoolt tootmist. “Hooldustöid suurtes tööstustes ja toomisruumides teostatakse tihtipeale masinate sees või hoopis kaugemal territooriumil, lülititest ja otsesest enerigaallikast eemal, mis seadme tööks vajalik on,” räägib Kelt. Sellistel juhtudel on kõikide osapoolte suuliselt teavitamine ohtudest raskendatud. “Õnnetused juhtuvad kuna ei suudeta kontrollida kõiki energiaallikaid hooldustööde teostamiseks.”
Seminaril tutvustab Signiti sellistes olukordades tööohutuse tagamiseks sobivat LockOut/TagOut süsteemi, mis on spetsiaalne energiaallikate lukustamise ja märgistamise süsteem.
Kelti sõnul saab iga ettevõte väljatöötada oma ohutusprogrammi, kus saab näiteks värvide abil süstematiseerida riskide suurusi - kõik punased lukud on plahvatusohtu tekitavad energiaallikad, kõik sinised lukud on kemikaale sisaldavad energiaallikad, kõik kollased lukud on elektriallikad jne. “Need on käepärased ja mugavad lahendused “kogemata”, “ma ei teadnud”, “ei näinud”, “ ei kuulnud” õnnetuste ära hoidmiseks,” leiab Kelt.
Ta toob süsteemi ühe suurema eelisena esile, et samaaegaselt saavad hooldustöid teostada erinevad brigaadid - näiteks elektrik esimeses tsehhis ja elelktrik teises tsehhis. Spetsiaalne pealüliti lukk võimaldab lukustada mõlemal hooldusmehel pealüliti. Ehk et kui esimesest tsehhist naaseb elektrik, siis ta e isaa elektrit sisse lülitada, sest teine eleltrik teostab alles töid teises tsehhis, kirjeldab Kelt.
Lisaks LockOut/TagOut süsteemile räägitakse seminaril inspektsiooni ja garantiietiketidest ning sorbentidest ohtlike vedelike likvideerimiseks. Täpsemat infot seminari kohta leiab
SIIT.
Seotud lood
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.