Rootsi tööstustööliste ametiühing nõuab tulevaks aastaks 3,7% suurust palgatõusu, mis analüütikute hinnangul on päris mõistlik nõudmine.
„Meie liikmed peavad saama osa majanduse toibumisest,“ kirjutab ametiühing oma läbirääkimiste platvormis.
SEB analüütik Daniel Bergvall ütles kommentaaris agentuurike TT, et ametiühingu nõudmine langeb enam-vähem kokku panga enda prognoosiga.
„See ei ületa oluliselt meie prognoose tuleva aasta palgatõusu kohta. Ning see 3,5%, mis me tulevaks aastaks prognoosisime, ei kujuta majandusele praegu ohtu. Viimased palgatõusud on olnud väga tagasihoidlikud. Oluline on, et palganõudmised edaspidi majanduse võimalusi ei ületaks, mis võiks kaasa tuua töötuse kasvu,“ ütles ta. „Meie prognoosist on number veidi kõrgem, kuid see on alles esimene välja öeldud number, mis annab alust arvata, et lõpptulemus on veidi madalam.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nordea panga hinnangul peaksid palgatõusud Rootsis jääma tuleval aastal 2,5-3% piiresse.
Seotud lood
Kõrgtöödega seotud riskid ei ole kuhugi kadunud, kuid nende maandamiseks on täna rohkem teadmisi ja paremaid vahendeid kui kunagi varem. Ometi näitavad praktika ja kogemus, et tööõnnetuste juurpõhjused korduvad. MR Safe OÜ müügiesindaja Marko Tutt rõhutab, et kõige olulisem on alustada põhialustest: õigest riskihindamisest, koolitusest ja sobivate vahendite valikust.