Puittoodete eksport kasvab impordist kiiremini

Puittooted (koos puitmööbli ja puidust ehitistega) on peaaegu ainus kaubagrupp, kus esimesel poolaastal ületas eksport impordi. Väliskaubanduse bilanss oli selles tootegrupis 558 miljoni euroga plussis.

Kui Eesti kaupade koguekspordi ja impordi kiire kasvu juures jäi esimesel poolaastal võrreldes aasta tagusega kaubavahetuse puudujääk peaaegu samale tasemele, siis puittoodete puhul ületas eksport impordi, teatab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit. Puidutoodete eksport oli tänavu esimesel poolaastal 738 miljonit eurot, ehk 25% suurem kui eelmise aasta samal ajal. Puidutoodete import oli 180 miljonit eurot ja puidutoodete väliskaubanduse bilanss 558 miljonit eurot. 2010. aasta esimese poolaastaga võrreldes suurenes bilanss 108 miljoni euro võrra.

Eesti puidutoodete ekspordi struktuuris on jätkuvalt ülekaalus puidust valmistatud tooted. Töötlemata ümarmaterjalina eksporditakse peamiselt vaid paberipuitu, millele Eestis piisavalt tarbijaid ei ole.

Puidul põhineva tööstuse impordis on suurim osa saematerjalil (43%) ja puidutoodete osa on üsna väike, ulatudes vaid mööbli puhul 10 protsendini puidutoodete impordist. Saematerjali impordist pärineb suurim osa Venemaalt. Selle osa saematerjali koguimpordis on pisut langenud, olles 2011. aasta esimesel poolaastal 49%.

Töötlemata ümarmaterjali impordis on ülekaalus saepalgid ja peamiseks päritoluriigiks Läti. Sealt esimesel poolaastal imporditud 145 000 m3 moodustab impordist 90%.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara