Kiviõli Keemiatööstusel kaks kuud saastamise lõpetamiseks

OÜ-le Kiviõli Keemiatööstus välja antud uue keskkonnakompleksloa väljastamine tõi ettevõttele rangemad keskkonnaalased nõudmised, mille täitmiseks on Keskkonnaamet andnud kaks kuni kuus kuud.

Juulikuus Keskkonnaameti väljastatud uue keskkonnakompleksloa kohaselt peab Kiviõli Keemiatööstus tegevuse jätkamiseks kõrvaldama rida keskkonnale kahju tekitavaid puudusi. Keskkonnaamet nendib oma korralduses, et KKT keskkonnamõju ja potentsiaalne keskkonnanõuete rikkumine häirib Kiviõli elanikke ning mõjutab nende elukeskkonna kvaliteeti. 2009.-2010. aastatel on registreeritud üle kahekümne kaebuse tehase tegevuse suhtes.

Keskkonnaamet on seisukohal, et  ettevõte oli teadlik soojuselektrijaama suitsugaaside puhastamise nõuetele mittevastavusest enam kui neli aastat. Selle aja jooksul ei ole Kiviõli Keemiatööstus Keskkonnaametile teadaolevalt teinud ühtegi sammu nõuetele vastavuse saavutamiseks. Nüüd nõuab uus keskkonnakompleksluba ettevõttel kuue kuu jooksul leida ning rakendada nõuetele vastav tehnoloogia soojuselektrijaama kateldest väljuvate heitgaaside puhastamiseks.

Keskkonnaamet viitab oma korralduses, et Kiviõli linnas on välisõhu kvaliteedi mõõtmisega tuvastatud tahkete osakeste saastetaseme piirväärtuste ületamisi ka väljaspool  Keemiatööstuse tootmisterritooriumi.  Kuigi seadmest väljuvate tahkete osakeste püüdmiseks on paigaldatud kottfilter, on siiani rakendamata mitmed olulised meetmed saasteainete heitkoguse vähendamiseks.

Keskkonnaameti nõudmisel peab Kiviõli Keemiatööstus kahe kuu jooksul tagama tehase tahkesoojuskandja (TSK) seadme filtrite puhastuseefektiivsuse vähemalt 98%ulatuses. Kui seda nõuet ei suudeta täita, keelab Keskkonnaamet edasist TSK seadme katsetamist ja käitamist.

Lisaks tuvastas Keskkonnaamet veel puudusi, mida peab Kiviõli Keemiatööstus kuue kuu jooksul nõuetele vastavusse viima, et tagada põhja- ja pinnavee kaitse ning vältida või vähendada välisõhusaastet. Keskkonnaamet on uude keskkonnakompleksloasse teinud kokku 45 nõuete muudatust.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara