Bermanid peavad plaani kasahhidega laevu ehitada

Tööstuskontsern BLRT Grupp uurib võimalusi tootmise alustamiseks Kasasthanis, kus soovitakse ehitada rongiparvlaevu, kaubalaevu ja sadamakaatreid.

Möödunud nädalal külastas Tallinnat Kasasthani delegatsioon, mille koosseisus olid ka NMSK Kasmortransflot ja Aktau sadama esindajad. BLRT Grupiga lepiti kokku, et juba lähiajal uuritakse võimalusi ehitada ühiselt rongiparvlaevu, kaubalaevu ja sadamakaatreid.

BLRT Grupi nõukogu esimehe Mark Bermani väitel on kasahhidega praegu kõne all kaks koostöö suunda – laevaehitus- ja remonditehase loomine ning laevade ehitus. Kasmortransflot kavatseb rajada Kasahstanis Kaspia mere äärde laevaehitus- ja remonditehase. „Meie kontserni spetsialistid külastavad Kasahstani juulis, et analüüsida praegust olukorda ja vajalike töid. Pärast näitame kasahhi spetsialistidele meie laevatehaseid,” tutvustab Berman plaani. Nii loodetakse tema sõnul kaardistada ühised huvid ja töötada välja edaspidise koostöö kontseptsioon.

Laevaehitustehas plaanitakse rajada viie aasta jooksul. Ettevõtete ühine töögrupp peab aga välja selgitama, kas projekti on võimalik ka kiiremini ellu viia, ning kuidas korraldada vajalike spetsialistide ettevalmistust BLRT Grupi laevatehastes Eestis, Leedus ja Soomes.

Kasmortransflot on kiiresti arenev riiklik laevandusfirma, millel on tankerid, puksiirid ja teised laevad. Ettevõttel on ka suured Aframax tankerid, mis vajavad remonti ja hooldust. Ühtlasi vajab ettevõte uusi kaubalaevu, rongipraame, puksiire ja sadamakaatreid. Berman ütleb, et BLRT Grupi laevatehaste projekti- ja laevaehitusvõimsused, tehnoloogiad ning kogemustega spetsialistid võimaldavad neid tellimusi vastu võtta ja täita. „Kasmortransflotile vajalikke laevu on plaanis ehitada BLRT laevatehastes,” kinnitab Berman ning lisab, et seetõttu nähakse Kasmortransfloti ka partnerina laevaehitus- ja remondikompleksi loomisel.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara