Hanza Tarkon: elektri hinda on oluline teada

Tartu elektroonika- ja peenmehaanikafirmafirma AS Hanza Tarkon pearaamatupidaja Anneli Pajuri sõnul peaks elektri hind olema komponentide kaupa lahti kirjutatud.

Hanza Tarkoni majandustulemustele ei avalda elektri hinna tõus praegu veel olulist mõju. Pajuri sõnul moodustab elektrikulu Hanza Tarkoni kogukulust vähem kui 1%.

„Kodutarbija jaoks on elektrienergia hind suure osatähtsusega koduste kulude eelarvest. Seetõttu peaks olema hind komponentide kaupa lahti kirjutatud. Igal inimesel  on sel juhul vaba valik, kui põhjalikult ta Eesti Energia arvutustega tutvub,“ kommenteeris Pajur.

Eesti Energia esitas  Konkurentsiametile analüüsimiseks põlevkivi ja elektrienergia hinnad ning müügimarginaali. Eesti Energia Kaevanduste ja Narva Elektrijaamade hinnad on kulupõhised ning nende ülevaatamise vajaduse tingib keskkonnamaksude tõus. Uued hinnad jõustuvad kõige varem 2012. aasta alguses. Muudatuste tulemusena tõuseks taotluse kinnitamise puhul levinuimas Kodu 1 hinnapaketis elektritarbija keskmine igakuine elektriarve ca 1,6 eurot ehk ligi 6%. Eesti Energia jääb vastuse võlgu, kui palju tõuseb elektrihind, põhjendades seda sellega, et ei hakka inimesi erinevate numbritega eksitama.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara