Valitsus saab otsustamiseks Kiviõli Keemiatööstuse karjääri laiendamise

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lubab hiljemalt juunis saata valitsusse eelnõu, mis otsustab Kiviõli Keemiatööstuse põlevkivikarjääri laiendamiseks vajalike maade sundvõõrandamise.

Vastuseks Kiviõli maaomanike pöördumisele teatab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et saadavad hiljemalt juunis valitsusse eelnõu põlevkivikarjääri laiendamiseks vajalike maade sundvõõrandamise menetluse kohta. "Kuidas riik edasi käitub, on valitsuse otsustada," ütleb Rasmus Ruuda ministeeriumi avalike suhete osakonnast ega nõustu enne valitsuse arutelu täpsemalt avaldama eelnõu sisu.

Eile saatsid kaheksa Kiviõli maaomanikku, kelle maadele on planeeritud laienema Kiviõli Keemiatööstuse põlevkivikarjäär, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotluse, et ministeerium saadaks lõpuks valitsusele eelnõu otsuse tegemiseks maade sundvõõrandamise kohta. Nende väitel on ministeerium eelnõu koostamisega venitanud juba 2009. aastast ning selgusetus on muutnud maaomanike jaoks raskeks investeeringute planeerimise oma maasse.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara